הוא יסוד כימי מתכתי, הוא נמנה על אחד מסוגי המתכות השכיחות בעולם. האלומיניום מחושלת בקלות רבה ומתגבשת ומתעצבת ללא מאמץ ניכר, ובכך מקנה לה יתרון עצום על פניי מתכות אחרות לשימושים שונים לבית או לעסק. ישנם לא מעט אנשים שכבר גילו את יתרונות העיצוב והאיכות של האלומיניום עבור גדר, פרגולה או שער לבתים פרטיים ועסקים כאחד.

במרוצת השנים האחרונות חל ביקוש הולך וגדל לגדרות ושערים ביתיים. הצורך נובע מתוך ההכרח להגנה על הפרטיות שלנו, רבים מבקשים להגן על שטחם ורכושם מפני פורצים וגנבים לצד הרחקת בעלי חיים ומזיקים. בנוסף הגדר יוצרת חציצה בין המרחב הפרטי והאישי לציבורי.

האלומיניום כחומר מתכתי ייחודי בעל יתרונות רבים ומגוונים מסקרן ומעניין, לכן בדקנו עבורכם תשע דברים שאתם חייבים להכיר על אלומיניום:

מקורות– אלומיניום נמצא בעיקר במחצבי בוקסיט (מקור השם בפרובאנס שבדרום צרפת, שם גילה לראשונה הגאולוג פייר ברתייה ב-1821 את החומר) ונחשב מתכת מסחרית חדשה והיא מיוצרת בכמויות מסחריות החל מהמאה ה-18.

בעת העתיקה– יש תיעוד של שימוש באלומיניום כבר בתקופות רחוקות וקדומות של ההיסטוריה למשל ביוון העתיקה וברומא השתמשו בחומר מלחי האלומיניום כדי לעצור דימום או כחומר צביעה.

בכל מקום– האלומיניום משמש ליצירת חלקי מטוסים, משאיות, פסי רכבת, מכוניות, כלי שיט,  ועוד בזכות משקלו הקל. גם בתחום הבנייה נעשים שימושים בו רבים הוא משמש כחומר איכותי ועיקרי למסגרות חלונות ודלתות. בנוסף נוכל למצוא אותו בכלים יומיומיים כמו כלי מטבח, בזכות היותו מוליך חום מצוין, וקלות התיחזוק. אפילו פחיות שתייה, מיוצרות מאלומיניום משום שהמכלים עמידים בפני חלודה, ומשקלו קל מאפשר מחיזור החומר, התורם רבות לסביבה בריאה יותר.

גמישות החומר– האלומיניום הינו חומר גמיש המאפשר לעצב בהתאמה אישית לפי צורה, גודל, קירוי ופרמטרים נוספים ונותן מענה גמיש במיוחד לצרכים כמו גדרות ושערים.

עמידות– החומר המצוי באלומיניום אינו מחליד ואינו דליק, ומציג יכולת עמידות מרשימה בשמש הישראלית. בנוסף הוא אינו נפגע כתוצאה ממגע עם מים ואוויר.

משקל– אלומיניום הוא חומר קל משקל, שצפיפותו כשליש מצפיפות הפלדה. עובדה זו מאפשרת שילובי סגנונות ועיצובים בבניית השלד או בעת קירוי. משקלו המועט מאפשר לשכלל את העבודה וליצור ביצועים ברמה גבוהה כאשר יש את אנשי המקצוע הנכונים.

תחזוקה– לא נדרש כל טיפול ותחזוקה, גם לא צבע או טיפול נגד מזיקים בגלל תכונת העמידות של המתכת כמעט בכל מזג אוויר.

מחיר זול– תכונותיו של האלומיניום דומות מאוד לנחושת, אם כי פחות טובות, הנחושת מוליכה חום וחשמל בצורה טובה יותר מאלומיניום, אבל בגלל שאלומיניום זול הרבה יותר לייצור, הוא קיבל שימוש עיקרי לתפקידים מגוונים ושונים.

סוגים שונים–  זמינותה של מתכת האלומיניום ותהליך ההפקה היחסית פשוט הופכים את סגסוגות האלומיניום ליעילות ביותר ומציעות לענפים שונים בתעשייה ובנייה להשתמש בסגסוגת האלומיניום המתאימה לצרכים ולדרישות. ישנם כיום עשרות סוגים של אלומיניום, מספר הסגסוגות רב ומעניק מנעד רחב יותר של תכונות חומר איכותיות.

גדרות, מעקות ושערים מאלומיניום הם הנפוצים ביותר כיום בשל היתרונות הברורים שיש לחומר על פני מתכות אחרות, ביניהם: גמישות, קלות, מחיר זול, חוזק ועמידות גבוהה יחד כל התכונות הללו הופכות את האלומיניום לחומר הנחשק והשמיש ביותר בענפי הבנייה והתעשייה.

אצלנו בחברת "ספיר גייטס" מתמחים מעל עשור בתכנון בנייה ועיצוב מוצרי אלומיניום, ביניהם: גדרות אלומיניום, חיפוי גדרות, שערים מעוצבים לבתים פרטיים או לעסקים. הפרויקטים מתבצעים בהתאמת עיצוב אישית ועל פי דרישות הלקוח, בנוסף למחירים הוגנים, תקבלו שירות אדיב ומקצועי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *