במרוצת השנים האחרונות חל ביקוש הולך וגדל לגדרות מתכת ושערים ביתיים, הם משמשים בעיקר עבור יצירת הפרדה ברורה בין המרחב הציבורי לבין המרחב הפרטי. בנוסף הם מרחיקים פורצים וגנבים או בעלי חיים שונים ומונעים מעבר חופשי אל תוך השטח הפרטי, ומעניקים לבית והסביבה מראה מסוגנן ומעוצב. עם חדירת מתכת האלומיניום אל חיינו המצב בשוק השתנה ללא היכר, אם פעם שלטו גדרות ושערי הברזל ביד רמה, והיוו סטטוס וסמל לכל מבנה בעל אמירה וטעם אישי, כיום הדברים נראים אחרת. יתרונותיה הרבים של האלומיניום מאיימים באופן ישיר על ההגמוניה של מתכת הברזל, לכן חשבנו לערוך השוואה בין הסוגים כדי שתוכלו לבחור את המתכת המועדפת עליכם.גדר ברזל

 המתכת הנפוצה בעולם הברזל

תקופת הברזל החלה לפני למעלה מכ-3,000 שנה כאשר בני האדם גילו את יכולותיו ויתרונותיו הייחודיים של הברזל. שימושו היה עבור כלים שונים ביניהם כלי מלחמה, פסלים ועוד. החומר המצוי במתכת הברזל מאופיין בצפיפות גבוהה ומשקל כבד, תכונות המעניקות לברזל חוזק ועמידות גבוהים מהרגיל. הברזל כל כך שימושי כיום שניתן למצוא אותו בכל מקום בבניינים, בגשרים, במכוניות, בהתקנים חשמליים וגם כשערים וגדרות מעוצבים לבתים פרטיים או לבתי עסקים. חסרונה של מתכת הברזל בא לידי ביטוי בעת מגע של אוויר ומים דבר היוצר ומפתח קורוזיה אשר פוגעת בעמידות החומר והופכת אותו לשביר, ולכן נדרש תחזוק קבוע של החומר, בנוסף מחירו הגבוה בשוק על פני מתכות אחרות מהווה חיסרון נוסף.

מכלי מטבח ועד מטוסים- מתכת האלומיניום

האלומיניום הוא יסוד כימי מתכתי, הוא נמנה על אחד מסוגי המתכות השכיחות בעולם. האלומיניום מחושלת בקלות רבה ומתגבשת ומתעצבת ללא מאמץ ניכר, ובכך מקנה לה יתרון עצום על פניי מתכות אחרות לשימושים שונים לבית או לעסק. האלומיניום כחומר מתכתי נהנה מיתרונות רבים ומגוונים על פניי מתכות אחרות ומכאן הפופולאריות שלו.

כבר בעת העתיקה יש תיעוד של שימוש באלומיניום כבר בתקופות רחוקות וקדומות של ההיסטוריה למשל ביוון העתיקה וברומא השתמשו בחומר מלחי האלומיניום כדי לעצור דימום או כחומר צביעה.

כיום השימוש באלומיניום נפוץ וניתן למצוא אותו בחלקי מטוסים, משאיות, פסי רכבת, מכוניות, ועוד. גם בתחום הבנייה נעשים שימושים רבים כחומר איכותי ועיקרי למסגרות חלונות ודלתות. בנוסף נוכל למצוא אותו בכלים יומיומיים כמו כלי מטבח, בזכות היותו מוליך חום מצוין, ותחזוק פשוט. עוד יתרון טמון בכך שהוא חומר גמיש המאפשר לעצב בהתאמה אישית לפי צורה, גודל, קירוי ופרמטרים נוספים ונותן מענה גמיש במיוחד לצרכים כמו גדרות ושערים.

עמידות גבוהה, החומר המצוי באלומיניום אינו מחליד ואינו דליק, ומציג יכולת עמידות מרשימה בשמש הישראלית. בניגוד לברזל הוא אינו נפגע כתוצאה ממגע עם מים ואוויר. יתרון נוסף האלומיניום הוא חומר קל משקל, שצפיפותו כשליש מצפיפות הפלדה(סגסוגת הברזל). עובדה זו מאפשרת שילובי סגנונות ועיצובים בבניית השלד או בעת קירוי. משקלו המועט מאפשר לשכלל את העבודה וליצור ביצועים ברמה גבוהה כאשר יש את אנשי המקצוע הנכונים. גם תחזוקה- לא נדרש כל טיפול ותחזוקה, גם לא צבע או טיפול נגד מזיקים בגלל תכונת העמידות של המתכת כמעט בכל מזג אוויר. היתרון המכריע, מחיר זול! האלומיניום זול הרבה יותר לייצור בהשוואה למתכות אחרות.

אז לאחר ההשוואה בין גדרות מתכת עשויות מברזל לבין אלומיניום וסקירת יתרונות וחסרונות של החומרים, הגיע תורכם לחשוב מהו החומר שתעדיפו לעצב ולסגנן את הבית או העסק?

בכל מתכת שתבחרו אנחנו בספיר גייטס נשמח לסייע ולייעץ עבורכם בכל שלב מהבחירה ועיצוב השער או הגדר ועד ההתקנה בבית או בעסק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *